Fumigacja domu z bala spuszczel pospolity zwalczanie dom w okolicach Kalisza – wrzesień 2022r.

Właściciele domu zaniepokojeni skrobaniem w ścianach oraz otworami i wysypującą się mączką drzewną zaczęli podejrzewać że mają spuszczela pospolitego w drewnie w domu. Znalezioną larwę porównali ze zdjęciami w Internecie i stwierdzili że to larwa spuszczela pospolitego. Aby upewnić się co do podejrzeń że to spuszczel oraz ewentualnie aby dobrać najlepszą metodą na zwalczanie spuszczela zwrócili się do firmy DREPVOL o przeprowadzenie profesjonalnej analizy.

Po wykonaniu analizy technicy DREVPOL potwierdzili żerowanie spuszczela pospolitego i jako najskuteczniejszą metodę na zwalczanie spuszczela i jedyną w sytuacji gdy drewno jest częściowo zabudowane i polakierowane wskazali wykonanie fumigacji całego domu wraz z drewnianymi elementami na zewnątrz domu.

Właściciele zlecili i umówili termin wykonania fumigacji domu oraz przygotowali wewnątrz obiekt pod zgodnie zew wskazaniami DREVPOL. Zabieg zwalczania spuszczela po przez wykonanie fumigacji domu trwał 10 dni i obejmował uszczelnienie całego domu oraz drewnianych elementów na zewnątrz, przygotowanie parametrów do zagazowania, zagazowanie i oznaczenie domu a następnie odwietrzenie i ozonowanie domu. Zabieg fumigacji skutecznie zlikwidował spuszczela pospolitego.