Środek, preparat na korniki Xilix Gel

W sytuacji w której stwierdzamy, że na naszej więźbie dachowej czy w naszym domu pojawiają się otwory i wysypująca się mączka drzewna, słyszymy chrobotanie czy też skrobanie albo znajdujemy robaki w drewnie przyjmujemy że mamy korniki w domu. Często zaczynamy szukać w Internecie środka czy też preparatu na korniki, preparatu na robaki w drewnie lub rozważamy jaki może być profesjonalny zabieg na zwalczanie korników wykonywany przez profesjonalistów.

Środek na korniki czy też preparat na korniki – pod tym hasłem możemy spotkać reklamę wielu preparatów z przeznaczeniem na zwalczanie korników. W rzeczywistości jednak korniki są szkodnikami, których w domu nie spotkamy. Korniki to szkodniki drzew i lasów, które mają ogromny wpływ na ekosystem lasów nie tylko w Polsce gdzie istnieje około stu gatunków ale i na świecie gdzie istnieje klika tysięcy gatunków korników.

I o ile korniki żerujące w lasach potrafią zniszczyć całe połacie lasów gdy mamy do czynienie z tzw. gradacją o tyle nie zniszczą one drewna obrobionego w naszych domach, budynkach gdyż szkodnikami drewna nie są. W naszych domach żerują w drewnie i niszczą drewno tzw. Szkodniki drewna zwane także Drewnojadami - na czele z najczęściej spotykanym i najgroźniejszym Spuszczelem pospolitym.

Impregnacja drewna, Preparat na korniki Xilix Gel

Xilix Gel to przeznaczony do użytku profesjonalnego do impregnacji drewna preparat biobójczy do zwalczania tzw. korników - szkodników drewna i profesjonalnej impregnacji ochronnej drewna. Impregnat do drewna Xilix żel ma konsystencję białego żelu i jest bezwonny. Zwartość jednego pojemnika xiix gel to ok. 20 litrów.

Impregnacja owadobójcza drewna więźby dachowej
Preparat Xilix Gel

Od innych impregnatów do drewna preparatów na korniki – szkodniki drewna xilix gel odróżnia bardzo wysoka wnikliwość w drewno. Przy zastosowaniu środka przez doświadczonych specjalistów z DREVPOL xilix gel potrafi wniknąć w drewno nawet do 18 cm.

Impregnacja drewna, Xilix Gel owadobójcze działanie

Owadobójcze działanie Xilix żelu zapewnia substancja czynna permetryna. Permetryna jest syntetycznym organicznym związkiem chemicznym, który jest silnie toksyczny dla owadów, a stosunkowo nieszkodliwym dla ludzi i innych organizmów wyższych. Permetryna jest najczęściej wykorzystywaną substancja wśród preparatów na korniki – szkodniki drewna.

Zwalczanie szkodników drewna przy użyciu różnych środków na korniki – szkodniki drewna jest jednak różna w zależności od rodzaju preparatu i przede wszystkim doświadczenia techników stosujących wybrany środek do impregnacji drewna na korniki – szkodniki drewna.

Żel na spuszczela

Preparat na korniki – szkodniki drewna xilix gel często nazywamy jest żelem na spuszczela. Wynika to z faktu że xilix jest preparatem dedykowanym do zwalczania spuszczela pospolitego który jest najpopularniejszym ze szkodników które żerują na więźbie dachowej. To właśnie w celu zwalczania spuszczela klienci szukają preparatu na korniki w formie żelu. A że rozpoznawalność spuszczela i xilix gelu jest na polskim rynku duża, stąd popularność określenia żel na spuszczela.

Impregnacja drewna, Preparat na korniki - szkodniki drewna a rodzaj drewna

Impregnację drewna preparatem na korniki – szkodniki drewna xilix gel stosuje się do zabezpieczenia każdego rodzaju drewna liściastego i iglastego oraz drewna w każdym wieku tj. nowego i starego. Impregnację drewna preparatem xilix gel ma zastosowanie do więźby dachowej w domu w tym do krokwi, jętek, płatwi, odeskowania i drewnianych słupów podporowych oraz podwalin. Impregnat do drewna xilix stosuje się również do drewnianych schodów drzwi, futryn oraz do drewna na zewnątrz domu takiego jak słupy podporowe, tarasy, schody drewniane.

Impregnacja owadobójcza drewna
preparat xilix gel

Środek na korniki – szkodniki drewna xilix gel skutecznie zabezpiecza zarówno więźby dachowe w domach, kościołach różnego rodzaju budynkach, jak i całe domy drewniane z bala. Zabieg impregnacji drewna preparatem Xilix Gel często stosowany jest prewencyjnie w nowobudowanych obiektach z drewna lub nowowybudowanej więźbie dachowej. Przy czym nieco inna jest technologia stosowania xilix gel w zależności od rodzaju drewna i rodzaju obiektu.

Żel Xilix często wykorzystuje się do impregnacji drewna jako uzupełnienie po wykonanym zabiegu fumigacji domu, budynku w celu jego zabezpieczenia przed ewentualnym ponownym atakiem szkodników drewna.

Innym przypadkiem częstego zastosowania impregnacji drewna preparatem xilix gel jest sytuacja gdy mamy częściowo dostępne drewno konstrukcyjne w kamienicy w mieszkaniach na ostatnim piętrze gdzie właściciel decyduje się na impregnację drewna dostępnego bez udostępniania drewna zabudowanego. Często drewno wymaga wówczas oszlifowania z powłok typu lakier farba, lakierobejca.

Preparat na korniki szkodniki drewna xilix zalety

  • Głęboka penetracja drewna – impregnat do drewna, środek xilix gel znakomicie penetruje drewno wnikając przeciętnie na głębokość od 6-12 cm a w odpowiednich warunkach na 18 cm dzięki czemu skutecznie likwiduje szkodniki drewna i zabezpiecza drewno przed drewnojadami.
  • Xilix Gel nie barwi drewna i nie zmienia koloru drewna po wniknięciu.
  • Na tle preparatów na korniki – szkodniki drewna cechuje się bardzo wysoką skutecznością w zwalczaniu szkodników.
  • Posiada barwnik fluoroscencyjny widoczny w ultrafiolecie, który umożliwia weryfikację dokładności pokrycia powierzchni preparatem. Barwnik jest degradowany przez światło słoneczne w okresie do ok. 4-5 tygodni od nałożenia preparatu xilix gel.

Impregnacja drewna, Środek na korniki szkodniki drewna xilix gel stosowanie

Impregnację owadobójcza drewna preparatem na korniki – szkodniki drewna xilix gel powinno się przeprowadzać się w temperaturze powyżej 10°C. Wchłanianie preparatu w drewno następuje w temperaturze od ok. 4-5°C. Zaleca się przy tym, aby wilgotność drewna wynosiła poniżej 25%.

Impregnacja owadobójcza drewna więźby dachowej
xilix gel

Czas trwania zabiegu impregnacji owadobójczej oraz wydajność żelu owadobójczego xilix zależy od ilości i rodzaju materiału drewnianego, gatunku drewna i jego przekroju oraz zakresu porażenia drewna przez szkodniki i przyjętej metody stosowania.

Aplikacja owadobójczego Xilix żelu metodą natryskową musi być poprzedzona po odpowiednim przygotowaniu drewna, w tym jego oczyszczeniem zarówno z warstw brudu i pyłu, jak i ze starych powłok pokrywających drewno. Niezbędne jest także zeszlifowanie luźnych warstw drewna zniszczonych przez szkodniki przed nałożeniem preparatu.

Preparat aplikuje się głównie przez natryskiwanie na drewno pod niskim ciśnieniem (maks. do 5 bar) odpowiedniej ilości warstw żelu w ściśle określonych odstępach czasowych. Zdecydowanie rzadziej przeprowadza się wstrzykiwanie preparatu w wywiercone w drewnie otwory, lub metodę łączoną wstrzykiwanie-natryskiwanie.

Impregnacja drewna preparat na korniki szkodniki drewna xilix okres karencji

Okres karencji czyli przerwy w stosowaniu innego środka na drewno oraz czas utrwalania preparatu xilix gel wynosi od ok. 24 godzin do 30 dni w zależności od kilku czynników takich jak temperatura i warunki atmosferyczne, rodzaju obiektu, rodzaju drewna na który zaaplikowano żel Xilix.

Impregnacja owadobójcza drewna więźby dachowej kościoła
żel na spuszczela xilix

Okres karencji przed zastosowaniem jakiegokolwiek wykończenia czy też innego preparatu w przypadku drewna liściastego o dużych naczyniach (dąb, kasztan, wiąz itp.) wynosi co najmniej 4 tygodnie.

Xilix Gel Cena

Ostateczny koszt zabiegu impregnacji drewna metodą Xilix Gel ustala się indywidualnie po przeprowadzonej analizie w czasie której bierze się pod uwagę czynniki takie jak ilość, rodzaj i przekrój drewna, kształt i wielkość obiektu, termin realizacji, zakres porażenia drewna i dostęp do materiału drewnianego, czas trwania, ilość preparatu i metodę aplikacji.

Cena jednego pojemnika preparatu na korniki XiliX Gel Curatif 20L wynosi 1100 zł.

Xilix Gel preparat do użytku profesjonalnego

Planując zabieg impregnacji drewna w celu zwalczania szkodników drewna lub impregnacji prewencyjnej, ochronnej drewna trzeba pamiętać, że stosowanie preparatu biobójczego Xilix Gel wymaga profesjonalnego przeszkolenia do wykonywania zabiegów przeprowadzonego przez producenta S&C Construction - Groupe Berkem.

Impregnacja drewna, Preparat na korniki xilix gel a gwarancja

Gwarancja producenta na trwałość preparatu po jego zastosowaniu wynosi 10lat. Zaś gwarancja wydawana przez specjalistów stosujących zabiegi impregnacji drewna z użyciem xilix gel jest ustalana indywidualnie dla każdego obiektu.

Impregnacja drewna więźby dachowej bloku
Preparat na szkodniki drewna xilix gel

Często zadawane pytania

Czy można robić impregnację drewna xilix gel po nałożeniu preparatu ogniochronnego?

Impregnację drewna preparatem xilix gel należy wykonać najpierw przed nałożeniem środka ogniochronnego.

Czy impregnację drewna środkiem xilix gel w celu zwalczania szkodników drewna można zastąpić preparatem fobos m4?

Impregnację drewna środkiem xilix gel w celu zwalczania szkodników drewna NIE można zastąpić preparatem fobos m4 chociażby dlatego że Fobos M4 służy do zabezpieczenia drewna w którym nie ma szkodników a nie do zwalczania szkodników które już w drewnie są.

Czy impregnacja drewna żelem xilix jest droga i od czego zależ cena?

Cena impregnacji drewna żelem xilix zależy między innymi od tego czy ma to być impregnacja w celu zwalczania szkodników drewna czy też impregnacja prewencyjna drewna, oraz od innych czynników jak ilość drewna, rodzaj drewna, zakres porażenia drewna.

Czy impregnacja drewna xiliksem można zrobić samemu?

Odradzamy wykonywanie impregnacji drewna xilix gelem samemu – brak doświadczenia i właściwej aplikacji oraz przygotowania drewna może spowodować że preparaty nie wniknie w drewno i nie zadziała jak powinien.

Jaki jest najlepszy preparat na korniki?

Na rynku jest dostępnych wiele preparatów na korniki. Wyróżniający się środek na korniki pod względem wnikliwości i skuteczności to preparat xilix gel.

Czy środek na korniki zmienia kolor drewna?

Środek na korniki xilix gel nie zmienia koloru ani nie odbarwia drewna.

Czy żel na spuszczela likwiduje jaja spuszczela?

Popularny żel na spuszczela czyli środek na korniki xilix gel nie likwiduje jaj spuszczela.

Czy żel na spuszczela xilix można stosować zimą?

Tak impregnację owadobójcza drewna środkiem xilix gel można wykonywać w zimie, ale żel na spuszczela xilix powinno się aplikować w temperaturze powyżej 10 stopni Celsjusza.

Czy środek na korniki stosuje się przez nawierty czy innym sposobem?

Środek na korniki xilix gel stosuje się głównie metodą natryskową przy wykorzystaniu agregatów z elektronicznymi nastawami.

Czy preparat na korniki xilix jest dostępny dla każdego?

Preparat na korniki xilix gel jest dostępny wyłącznie dla uprawnionych podmiotów.

Czy preparat na korniki można nakładać na drewno liściaste czy tylko na iglaste?

Preparat na korniki xilix można aplikować na drewno liściaste i iglaste.

Czy środek na korniki xilix można stosować na drewno stare zabytkowe?

Środek na korniki xilix bardzo dobrze nadaje się do stosowanie na drewno zabytkowe, należy jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu drewna do zabiegu.

Ile czasu trzeba odczekać po tym jak nałoży się środek na korniki xilix, a przed zastosowaniem innego preparatu do innych celów?
Po tym jak nałożymy preparat na korniki xlix trzeba odczekać ok 30 dni.

Zdjęcia drewna zniszczone przez szkodniki drewna przed impregnacją xilix gel

Przykładowe Opinie

Wybrałem xilix gel do impregnacji drewna bo miał najlepsze opinie i z tego samego powodu wybrałem Drevpol – chociaż tu było łatwiej bo wykonywali w mojej okolicy fumigację kościoła i impregnację drewna w kościele i widziałem jak pracują. Jestem bardzo zadowolony bo wykonali bardzo starannie przygotowanie drewna i jak zobaczyłem ile szlifowania było zrobione to w pełni zaakceptowałem ceną i cieszyłem się że sam się za to nie wziąłem. Polecam szczerze.

Mateusz (Opole okolice)

Zleciłem DREVPOL wykonanie impregnacji drewna w naszej hali magazynowej. Świetna organizacja DREVPOL pozwoliła na nieprzerwane prowadzenie przez nas pracy, imponujące było sprzątanie wykonywane przez DREVPOL na koniec każdego dnia. Naprawdę DREVPOL ma niespotykaną jakość pracy.

Filip (Szczecin)

Wybrałem DREVPOL przeprowadzenia żelowania i wystawiam im bardzo dobrą opinię. Panowie świetnie przygotowali drewno do zabiegu – mój strych od nowości nie był taki czysty – wszystko pięknie poszlifowane, wskazali mi do wymiany słu podporowy to też im dowiozłem przed samym żelowanie. Nałożyli odpowiednio warstwami żel i to wszystko naprawdę dokładnie. Robota taka jak kiedyś u dobrego stolarza – na czas i solidnie, na lata.

Włodek (Miastków Kościelny okolice)

W trakcie ocieplania poddasza usłyszeliśmy chrobotanie i stwierdziliśmy, że mamy korniki w domu. Próbowaliśmy ustalić co zrobić, co zastosować i jak pozbyć się korników. Ostatecznie natrafiliśmy na firmę Drevpol w której naprawdę fachowo wyjaśniono nam jak zwalczyć korniki i po analizie zalecono zastosować impregnację owadobójczą preparatem xilix gel. Drevpol wykonał zabieg profesjonalnie i najważniejsze, że skutecznie. Kornik w domu i chrobotanie przestały być problemem.

Anna i Grzegorz (Gdańsk)

Zamówiłem analizę więźby dachowej bo przypuszczałem ze mam korniki w drewnie (krokwiach i murłacie) i chcialem ustalić jak usunąć korniki z drewna. Po analizie okazało się ze te robaki w drewnie to jakiś spuszczel pospolity Zwalczanie zleciłem drevpol i okazało się skuteczne a drevpol zasługuje na pochwałę bo mają odpowiedni sprzęt i starannie wyszlifowali zniszczone krokwie, jeden słup i murłaty a potem użyli środek na korniki xilix gel konkretnym opryskiem kilka razy na całe drewno. Jestem zadowolony z usługi i skutecznej likwidacji. Polecam drevpol bo naprawdę wiedzą jak zlikwidować korniki.

Janusz (Toruń)

Dużo szukałem w necie informacji jak wytępić korniki i jaki jest najlepszy środek na korniki. Mój wybór padł na preparat xilix żel. Zadzwoniłem do Drevpol i upewniłem się że to najlepsze rozwiązanie na zwalczanie korników w moim domu. Całe poddasze mam otwarte więc prace poszły sprawnie. Zabieg wykonano schludnie i profesjonalnie w 1 dzień. Polecam firmę Drevpol.

Karol (Oleśnica)

Wysoka ocena dla Drevpol. Uzyskałam bardzo rzetelne informacje o tym jak pozbyć się korników. Ustalono, że występują u mnie w domu 2 szkodniki drewna: spuszczel pospolity i kołatek domowy zwalczanie których ostatecznie też zleciłam firmie Drevpol z uwagi na uczciwą informację i ogromne doświadczenie w zwalczaniu szkodników drewna. Najpierw po zapakowani domu w folię przeprowadzona u mnie została fumigacja domu a następnie technicy wykonali natryskowo naniesienie preparatu xilix gel. Pozostała mi bardo dobra opinia o Drevpol – doświadczenie, staranność i fachowość widać było na każdym etapie. Bardzo polecam.

Agnieszka (Września k. Poznań)

Zleciłam wykonanie impregnacji drewna poddasza przed ociepleniem. Chciałem żeby to był xlix gel a Drevpol polecił mi majster od ocieplania. I cóż trzy słowa o Drevpol – punktualnie, solidnie, skutecznie.

Marta (Grodzisk Mazowiecki)