Xilix Gel środek, preparat na korniki

Xilix Gel to przeznaczony do użytku profesjonalnego preparat biobójczy do zwalczania szkodników drewna popularnie określanych jako korniki i profesjonalnej impregnacji drewna. Xilix żel ma konsystencję białego żelu, który jest bezwonny.

Owadobójcze działanie Xilix Gel

Owadobójcze działanie Xilix żelu zapewnia substancja czynna permetryna. Permetryna jest syntetycznym organicznym związkiem chemicznym, który jest silnie toksyczny dla owadów, a stosunkowo nieszkodliwym dla ludzi i innych organizmów wyższych.

Rodzaje drewna na które stosujemy Xilix Gel (żel na spuszczela)

Żel Xilix stosuje się do zabezpieczenia każdego rodzaju drewna liściastego i iglastego, drewna na zewnątrz jak i wewnątrz domu, budynku. Preparat skutecznie zabezpiecza zarówno poszczególne elementy więźby dachowej jak i całe domy drewniane (np. z bala). Zabieg impregnacji drewna preparatem Xilix Gel stosowany jest prewencyjnie w nowobudowanych obiektach z drewna lub nowowybudowanej więźbie dachowej. Żel Xilix często wykorzystuje się jako uzupełnienie po wykonanym zabiegu fumigacji. W celu impregnacji dostępnego materiału drewnianego.

Zalety środka Xilix Gel

 Głęboka Penetracja Drewna – środek Xilix Żel znakomicie penetruje drewno wnikając przeciętnie na głębokość od 6-12 cm dzięki czemu skutecznie likwiduje szkodniki drewna i zabezpiecza drewno przed drewno jadami.

 Nie Barwi Drewna – preparat po wniknięciu w drewno nie zmienia koloru drewna i nie powoduje odbarwień.

 Skuteczność - żel owadobójczy Xilix skutecznie zwalcza wszystkie najgroźniejsze szkodniki drewna w tym spuszczela pospolitego.

 Posiada Barwnik Fluoroscencyjny – Xilix Gel posiada widoczny w ultrafiolecie barwnik fluoroscencyjny , który umożliwia weryfikację dokładności pokrycia powierzchni preparatem. Barwnik jest degradowany przez światło słoneczne w okresie do 5 tygodni od nałożenia.

Jak stosować Xilix Gel

Zabiegi przy użyciu Xilix żelu przeprowadza się co do zasady w temperaturze powyżej 5 °C. Zaleca się przy tym, aby wilgotność drewna wynosiła poniżej 25%. Czas trwania zabiegu i wydajność żelu owadobójczego Xilix zależy od ilości i rodzaju materiału drewnianego, gatunku drewna i jego przekroju oraz zakresu porażenia drewna przez szkodniki i przyjętej metody stosowania.

Aplikacja owadobójczego Xilix żelu metodą natryskową musi być poprzedzona po odpowiednim przygotowaniu drewna, w tym jego oczyszczeniem zarówno z warstw brudu i pyłu, jak i ze starych powłok pokrywających drewno. Niezbędne jest także zeszlifowanie luźnych warstw drewna zniszczonych przez szkodniki przed nałożeniem preparatu.

Preparat aplikuje się głównie przez wielokrotne natryskiwanie na drewno pod niskim ciśnieniem (maks. do 5 bar) kolejnych warstw żelu w ściśle określonych odstępach czasowych. Zdecydowanie rzadziej przeprowadza się wstrzykiwanie preparatu w wywiercone w drewnie otwory, lub metodę łączoną wstrzykiwanie-natryskiwanie.

Okres karencji po zastosowaniu Xilix Gel

Okres karencji i utrwalania preparatu wynosi od ok. 72 godzin do 14 dni w zależności od kilku czynników takich jak temperatura i warunki atmosferyczne, rodzaju obiektu, rodzaju drewna na który zaaplikowano żel Xilix. Okres karencji przed zastosowaniem jakiegokolwiek wykończenia czy też innego preparatu w przypadku drewna liściastego o dużych naczyniach (dąb, kasztan, wiąz itp.) wynosi co najmniej 4 tygodnie.

Xilix Gel Cena i Gwarancja

Cena jednego pojemnika preparatu na korniki XiliX Gel Curatif 20L to 999 zł.

Ostateczny koszt zabiegu metodą Xilix Gel ustala się indywidualnie po przeprowadzonej analizie w czasie której bierze się pod uwagę czynniki takie jak ilość, rodzaj i przekrój drewna, kształt i wielkość obiektu, termin realizacji, zakres porażenia drewna i dostęp do materiału drewnianego, czas trwania, ilość preparatu i metodę aplikacji.

Planując zabieg zwalczania szkodników drewna lub impregnacji drewna trzeba pamiętać, że stosowanie preparatu biobójczego Xilix Gel wymaga profesjonalnego przeszkolenia do wykonywania zabiegów przeprowadzonego przez producenta S&C Construction - Groupe Berkem i że środek Xilix Gel jest dostępny wyłącznie dla profesjonalnych firm.

Gwarancja na zabieg zwalczania szkodników drewna lub impregnacji drewna przy użyciu preparatu Xilix Gel wykonany przez DREVPOL wynosi 10 lat.

Dodatkowym czynnikiem gwarantującym skuteczne wykonanie zabiegu i długoletnią ochronę drewna jest bogate doświadczenie firmy DREVPOL w zwalczaniu szkodników drewna i impregnacji drewna nabyte w wyniku ogromnej liczby wykonanych realizacji zarówno na dużych obiektach takich jak kościoły, pałace, hotele, muzea, jak i obiektach mniejszych takich jak domy.

Przykładowe Opinie

W trakcie ocieplania poddasza usłyszeliśmy chrobotanie i stwierdziliśmy, że mamy korniki w domu. Próbowaliśmy ustalić co zrobić, co zastosować i jak pozbyć się korników. Ostatecznie natrafiliśmy na firmę Drevpol w której naprawdę fachowo wyjaśniono nam jak zwalczyć korniki i po analizie zalecono zastosować impregnację owadobójczą preparatem xilix gel. Drevpol wykonał zabieg profesjonalnie i najważniejsze, że skutecznie. Kornik w domu i chrobotanie przestały być problemem.

Anna i Grzegorz (Gdańsk)

Zamówiłem analizę więźby dachowej bo przypuszczałem ze mam korniki w drewnie (krokwiach i murłacie) i chcialem ustalić jak usunąć korniki z drewna. Po analizie okazało się ze te robaki w drewnie to jakiś spuszczel pospolity Zwalczanie zleciłem drevpol i okazało się skuteczne a drevpol zasługuje na pochwałę bo mają odpowiedni sprzęt i starannie wyszlifowali zniszczone krokwie, jeden słup i murłaty a potem użyli środek na korniki xilix gel konkretnym opryskiem kilka razy na całe drewno. Jestem zadowolony z usługi i skutecznej likwidacji. Polecam drevpol bo naprawdę wiedzą jak zlikwidować korniki.

Janusz (Toruń)

Dużo szukałem w necie informacji jak wytępić korniki i jaki jest najlepszy środek na korniki. Mój wybór padł na preparat xilix żel. Zadzwoniłem do Drevpol i upewniłem się że to najlepsze rozwiązanie na zwalczanie korników w moim domu. Całe poddasze mam otwarte więc prace poszły sprawnie. Zabieg wykonano schludnie i profesjonalnie w 1 dzień. Polecam firmę Drevpol.

Karol (Oleśnica)

Wysoka ocena dla Drevpol. Uzyskałam bardzo rzetelne informacje o tym jak pozbyć się korników. Ustalono, że występują u mnie w domu 2 szkodniki drewna: spuszczel pospolity i kołatek domowy zwalczanie których ostatecznie też zleciłam firmie Drevpol z uwagi na uczciwą informację i ogromne doświadczenie w zwalczaniu szkodników drewna. Najpierw po zapakowani domu w folię przeprowadzona u mnie została fumigacja domu a następnie technicy wykonali natryskowo naniesienie preparatu xilix gel. Pozostała mi bardo dobra opinia o Drevpol – doświadczenie, staranność i fachowość widać było na każdym etapie. Bardzo polecam.

Agnieszka (Września k. Poznań)

Stronę www.drevpol.eu/oferta_xilix_gel.html wyszukiwano po słowach

xilix gel gdzie kupić, xilix gel cena, xilix gel sklep, xilix żel cena, xilix gel opinie, xilix gel forum, xilix gel allegro, xillix zel, xylix zel, xilix gel curatif 20l forum, środek na korniki, preparat na korniki, srodek na korniki, preparaty na korniki, środki na korniki, preparat na korniki w drewnie, preparat na korniki w belkach, srodki na korniki, preparat na kornika, preparaty na korniki w drewnie