UWAGA: Pod numerem telefonu 606 888 889 świadczymy Darmowe Telefoniczne Porady

Xilix Gel preparat na korniki, środek na korniki

Xilix Gel to przeznaczony do użytku profesjonalnego preparat biobójczy do zwalczania szkodników drewna i profesjonalnej impregnacji drewna. Xilix Gel ma konsystencję białego żelu, który jest bezwonny, a po wniknięciu w drewno nie zmienia jego koloru i nie powoduje odbarwień.

Owadobójcze działanie Xilix żelu zapewnia substancja czynna permetryna. Permetryna jest syntetycznym organicznym związkiem chemicznym, który jest silnie toksyczny dla owadów, a stosunkowo nieszkodliwym dla ludzi i innych organizmów wyższych. Dodatkowo żel owadobójczy Xilix posiada barwnik fluoroscencyjny widoczny w ultrafiolecie, który umożliwia weryfikację dokładności pokrycia powierzchni preparatem. Barwnik jest degradowany przez światło słoneczne w okresie do 5 tygodni od nałożenia.

Żel owadobójczy Xilix stosuje się do likwidacji szkodników drewna i ochrony drewna (impregnacja) przed licznymi gatunkami szkodników drewna, w tym najgroźniejszym spuszczelem pospolitym.

Żel ochronny Xilix stosuje się do zabezpieczenia każdego rodzaju drewna, tak liściastego jak i iglastego, drewna na zewnątrz jak i wewnątrz domu, budynku. Preparat skutecznie zabezpiecza zarówno poszczególne elementy więźby dachowej jak i całe domy drewniane (np. z bala). Zabieg impregnacji drewna preparatem Xilix Gel często stosowany jest prewencyjnie w nowobudowanych obiektach lub jako uzupełnienie po wykonanym zabiegu fumigacji.

Zabiegi przy użyciu Xilix żelul przeprowadza się w temperaturze powyżej 5 stopni Celsjusza. Zaleca się przy tym, aby wilgotność drewna wynosiła poniżej 25%. Czas trwania zabiegu i wydajność żelu owadobójczego Xilix zależy od ilości i rodzaju materiału drewnianego, gatunku drewna i jego przekroju oraz zakresu porażenia drewna przez szkodniki i przyjętej metody stosowania.

Preparat aplikuje się głównie przez wielokrotne natryskiwanie na drewno pod niskim ciśnieniem (maks. do 5 bar) kolejnych warstw żelu w ściśle określonych odstępach czasowych. Zdecydowanie rzadziej przeprowadza się wstrzykiwanie preparatu w wywiercone w drewnie otwory, lub metodę łączoną wstrzykiwanie-natryskiwanie.

Aplikacja owadobójczego Xilix żelu metodą natryskową musi być poprzedzona po odpowiednim przygotowaniu drewna, w tym jego oczyszczeniem zarówno z warstw brudu i pyłu, jak i ze starych powłok pokrywających drewno. Niezbędne jest także zeszlifowanie luźnych warstw drewna zniszczonych przez szkodniki przed nałożeniem preparatu.

Okres karencji i utrwalania preparatu po wykonanym zabiegu wynosi przeważnie od ok. 72 godzin do 14 dni w zależności od rodzaju obiektu i rodzaju drewna poddanemu zabiegowi, zdolności absorpcji i warunków atmosferycznych. Okres karencji przed zastosowaniem jakiegokolwiek wykończenia w przypadku drewna liściastego o dużych naczyniach (dąb, kasztan, wiąz itp.) wynosi co najmniej 4 tygodnie.

Ogromne doświadczenie firmy DREVPOL w realizacjach zabiegów impregnacji owadobójczej drewna w bardzo dużych obiektach takich jak pałace, kościoły, dworki, hotele oraz niezmiernie duża liczba realizacji w mniejszych obiektach takich jak domy, przekłada się na wysoką jakość, bezpieczeństwo i skuteczność wykonywanych przez DREVPOL zabiegów impregnacji owadobójczej drewna przy użyciu preparatu Xilix Gel.

Zapraszamy do kontaktu!

KONTAKT:


tel.: (+48) 606 888 889
e-mail:
biuro@drevpol.eu
Wkrótce znajdziecie Nas również na