Fumigacja domu korniki zwalczanie dom w okolicach Gdyni – lipiec 2022r.

Właściciele domu zauważyli otwory w drewnie i wysypującą się mączkę drzewną tarasie oraz na więźbie dachowej domu. Stwierdzili że mają korniki w domu i zwrócili się do DREVPOL o weryfikację jakie to są korniki i analizę jak się pozbyć korników. Technicy DREVPOL potwierdzili żerowanie szkodników drewna, w tym obecność otworów i mączki drzewnej świadczącej o obecności spuszczela pospolitego.

W związku z zabudową drewna, kubaturą obiektu oraz ze względu na oczekiwania właścicieli aby zastosować najskuteczniejszą metodę na zwalczanie „korników” zalecono przeprowadzenia fumigacji domu.

Właściciele zlecili wykonanie fumigacji oraz odpowiednio przygotowali dom przez przyjazdem techników DREVPOL na umówiony termin realizacji. Usunięte zostały przedmioty i urządzenia elektryczne i elektroniczne ze strefy gazowania, a te które pozostawiono zostały przed zabiegiem zabezpieczone przez techników.

Zabieg fumigacji domu trwał 10 dni i obejmował uszczelnienie domu na zewnątrz i wewnątrz, przygotowanie parametrów startowych do fumigacji oraz zagazowanie i oznaczenie domu, a następnie odwietrzenie, kontrolne pomiary końcowe na obecność gazu i ozonowanie.

W efekcie fumigacji zlikwidowano wszystkie postacie rozwojowe spuszczela pospolitego.