Fumigacja domu z bala wraz z tarasem jak pozbyć się korników dom w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego – lipiec 2022r.

Właściciel domu z bala zaniepokojony tym że ma korniki w domu zrobił zdjęcia zauważonych otworów w drewnie i wysypującej się mączki oraz znalezionego chrząszcza. Przesłał do DREVPOL materiały do weryfikacji w celu potwierdzenia że w domu żeruje kornik oraz w celu doboru najlepszej metody na to jak pozbyć się korników.

Firma DREVPOL na prośbę właściciela przeprowadziła analizę materiału i obiektu i jednoznacznie potwierdzono żerowanie spuszczela pospolitego oraz wskazano na potrzebę przeprowadzenia fumigacji całego domu wraz z tarasem jako jedynej skutecznej metody w sytuacji gdy obiekt jest drewniany, drewno jest zabudowane częściowo i częściowo pokryte lazurą.

Właściciel potwierdził zlecenie fumigacji domu i DREVPOL w umówionym terminie przeprowadził kolejno uszczelnienie całego domu wraz z tarasem, przygotowanie parametrów startowych, zagazowanie i oznaczenie obiektu, a następnie odwietrzenie, pomiary końcowe stężenia aż do uzyskania wartości zerowej fumigantu w domu oraz ozonowanie. Na skutek przeprowadzonej fumigacji domu spuszczel pospolity został całkowicie zlikwidowany.