Co to jest fumigacja domu?

Fumigacja domu to jeden z podstawowych sposobów na skuteczne zwalczanie szkodników drewna popularnie określanych jako korniki w domu, dachu i budynku polegający na wprowadzeniu gazu reaktywnego fosforowodoru PH3 do odpowiednio przygotowanego obiektu. Gaz ten uwalnia się w wyniku reakcji chemicznej fosforku glinu lub magnezu głównie w postaci tabletek lub pigułek. Silne toksycznie działający gaz musi być stosowny wyłącznie przez uprawnionych specjalistów najlepiej z jak największym doświadczeniem w przeprowadzaniu zabiegów gazowania.

Korniki w domu

Drewno z którego budowane są zazwyczaj elementy konstrukcyjne dachów lub budynków lub całe domy drewniane często porażone są przez szkodniki których obecność rozpoznajemy po otworach w drewnie i wysypującej się mączce drzewnej lub charakterystycznych odgłosach chrobotania.

W rzeczywistości nie są to korniki lecz Szkodniki Drewna zwane także Drewnojadami wśród których najgroźniejsze i najczęściej spotykane to spuszczel pospolity i kołatek domowy. Szkodniki drewna niszczą drewno w naszych domach i dachach, korniki niszczą drzewa w lasach.

Jaki rodzaj drewna w domu poddaje się fumigacji?

Tzw. Korniki (szkodniki drewna) zależnie od gatunku żerują w drewnie liściastym lub iglastym, we wnętrzu domu w więźbie dachowej, schodach, meblach jak i na zewnątrz domu. Zabiegowi fumigacji inaczej gazowania domu poddaje się każdy rodzaj drewna.

Szkodniki drewna zwalczanie metodą fumigacji

Fumigację stosuje się do likwidacji wszystkich szkodników drewna, w tym tych najczęściej spotykanych jak spuszczel pospolity i kołatek domowy. Fumigacja zapewnia skuteczne zwalczanie szkodników drewna we wszystkich stadiach rozwojowych od jaj przez larwy, poczwarki, nimfy do postaci dorosłej owadów.

Jakie są zalety fumigacji domu?

 Fumigacja domu skutkuje likwidacją wszystkich rodzajów szkodników drewna we wszystkich stadiach rozwojowych, w tym larwy drewnojadów.
 Gazowanie domu likwiduje spuszczela pospolitego, kołatka domowego i inne szkodniki drewna w 100%.
 W trakcie fumigacji domu profesjonalnie zaaplikowany gaz dociera do drewna w całym domu, w tym we wszystkie miejsca na więźbie dachowej, także przy pełnej zabudowie poddasza/więźby dachowej.
 Gazowanie nie powoduje odbarwień i nie zmienia koloru drewna.

Technologia gazowania domu

Gazowanie domu jest zabiegiem który poprzedza analiza obejmująca takie czynnik jak kubatura i kształt domu, sposób i zakres uszczelnienia, zabezpieczenie urządzeń i przedmiotów, termin realizacji, warunki atmosferyczne, zakres porażenia drewna przez szkodniki i dostęp do drewna, temperaturę, rodzaj i sposób aplikacji gazu.

Całość tych czynników w połączeniu z uwzględnieniem wymogów producenta gazu oraz opracowanych przez Drevpol procedur fumigacji pozwala na ustalenie najlepszej technologii gazowania.

Etapy gazowania domu

Fumigację domu, dachu, budynku co do zasady przeprowadza się w miesiącach w których mamy średnie temperatury powyżej 14°C. Zabieg gazowania domu, dachu, budynku w zależności od przyjętej technologii gazowania zazwyczaj trwa od 7 do 12 dni.

Każdorazowo przed wykonaniem gazowania teren wokół obiektu zostaje oznaczony, a sam obiekt zostaje odpowiedni uszczelniony. Przedmioty i urządzenia należy wynieść zgodnie z zaleceniami techników a te które pozostają zostaną zabezpieczone.

Po wykonaniu przygotowania domu do zabiegu następuje aplikacja gazu zgodnie z obowiązującymi standardami bezpieczeństwa i przekazanie obiektu na okres karencji. Po okresie karencji wykonane zostanie odwietrzenie, końcowe pomiary stężenia gazu i ozonowanie domu.

Często, po wykonanym gazowaniu domu przeprowadzana jest profesjonalna impregnacja dostępnego materiału drewnianego.

Bezpieczna fumigacja domu

DREVPOL przeprowadza zabieg gazowania domu i odwietrzania domu zgodnie z procedurami bezpieczeństwa z użyciem specjalistycznego sprzętu, w tym mierników stężenia gazu i ozonatorów dlatego profesjonalnie przeprowadzona fumigacja przez techników Drevpol jest bezpieczna dla ludzi i otoczenia.

Przykładowe Opinie

Zamówiłam gazowanie domu, bo szukając w internecie informacji jak zwalczyć korniki, okazało się że szkodnik którego mam w domu to spuszczel pospolity zwalczanie którego nie jest prostą sprawą i potrzebne będzie gazowanie domu. Miałam dosyć ciągłego chrobotania w sypialni na piętrze i zamówiłam zabieg w firmie Drevpol. Technicy z DREVPOL-u zapakowali dom w folię i zagazowali, potem odwietrzyli i wyozonowali. Problem jest rozwiązany. Jestem usatysfakcjonowana, że fumigacja okazała się skuteczna i że wybrałam Drevpol, bo widać było profesjonalizm w wykonywaniu kolejnych czynności i wszystko odbyło się tak jak wcześniej to było przedstawione, gdy pytałam jak przebiega fumigacja domu.

Ania (Starogard Gdański)

Latem stwierdziłem, że mam korniki w domu (dom jest z bala) i zastanawiałęm się jak usunąć korniki z drewna samemu. Testowałem jeden preparat na korniki za drugim, a nawet podgrzewałem drewno grzałkami. Ciągle jednak kornik w domu był i problem jak usunąć korniki z drewna pozostawał. Przystąpiłem do szukania fachowej porady i rozmawiałem z róznymi fachowacami od drewna i cieślami, a na koniec z leśniczym który wyjaśnił mi, że to spuszczel pospolity zjada mi dom oraz żebym poszukał specjalistów, żeby zrobić gazowanie domu bo jedyny sposób jak pozbyć się kornika. Zacząłem szukać specjalistów i jedną z firmą do której zadzwoniłem był właśnie Drevpol. Człowiek, który udzielał mi informacji był tak prefesjonalny w każdym szczególe i miał taką ogromną wiedzę, że mnie do siebie przekonał w 100%. Ostatecznie zdecydwałem się na zabieg łączony tj. fumigacja domu i impregnacja ścian na zewnątrz domu preparatem xilix gel. Jestem bardzo zadwolony z usługi i polecam Drevpol, bo zrobili zabiegi z zaangażowaniem i skutecznie.

Andrzej (Wrocław)

Gdy stwierdziłem, że mam szkodniki drewna w domu i poczytałem że najlepsza będzie fumigacja domu to zacząłem szukać profesjonalistów do wykonania zabiegu. Sprawę miałem o tyle ułatwioną, że niedaleko mnie firma DREVPOL robiła gazowanie kościoła, więc po zasięgnięciu opinii u proboszcza że fumigacja kościoła była skuteczna, zleciłem zwalczanie szkodników drewna tej firmie. Polecam DREVPOL, bo u mnie też wykonali zabieg bezpiecznie i skutecznie, przy tym pracownicy są bardzo uprzejmi i mają wysoki poziom kultury osobistej.

Rafał (Poznań)

W nowym domu drewnianym, oddanym pod klucz znalazłem otwory i wysypującą się mączkę drzewną. Zrobiłem ekspertyzę u Profesora entomologa i okazało się że mam spuszczela pospolitego w nowym domu. Profesor polecił gazowanie całego domu. Drevpol znalazłem w Internecie. Zdecydowałem się wybrać firmę gdyż osoba która odebrała telefon niezwykle dobrze zna się na zagadnieniu i spokojnie wytłumaczyła mi wszystko krok po kroku z najmniejszymi detalami. Technicy którzy przyjechali wykonać zabieg tylko utwierdzili mnie w opinii że trafiłem na prawdziwych fachowców. Fumigacja całego domu była niezwykle dobrze zorganizowana i skuteczna. Szczerze polecam Drevpol.

Krzysiek (Cieszyn okolice)

Stronę www.drevpol.eu/oferta_fumigacja.html wyszukiwano po słowach

fumigacja domu, gazowanie domu, gazowanie domów drewnianych, fumigacja domu drewnianego, gazowanie całego domu, gazowanie domu drewnianego