Fumigacja kościoła w Jachówce – czerwiec 2018r.

W miesiącu czerwcu przeprowadzona została przez firmę DREVPOL fumigacja kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w miejscowości Jachówka. Wnętrze kościoła oraz wieża zostały porażone przez kołatka domowego i spuszczela pospolitego.

Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jachówce zbudowano w 1938 r. Został wzniesiony w zaledwie 1 rok, a większość prac wykonali mieszkańcy. Kościół jest zbudowany z cegły, posiada dwie boczne kaplice: św. Antoniego Padewskiego od północy i Grobu Bożego od południa. Wyposażenie wnętrza jest jednolite w stylu. W Jachówce od dawna istniał kult św. Ambrożego, patrona pszczelarzy. Jego wizerunek, malowany olejnymi farbami na płótnie, znajduje się w tutejszym kościele.

Więżę i wnętrze kościoła w Jachówce zaatakowały szkodniki drewna. W związku z podjętą decyzją przez Radę Parafialną o przeprowadzeniu gazowania kościoła, firma DREVPOL w czerwcu przeprowadziła fumigację kościoła oraz wykonała impregnację owadobójczą wieży kościoła.

 

Fumigacja kościoła z porażonym przez szkodniki drewna wnętrzem oraz wieżą kościelną - przykład częściowego doszczelnienia obiektu