Fumigacja domu z bala zwalczanie spuszczela pospolitego dom w okolicach Sierpca – październik 2022r.

W domu z bardzo grubego bala właściciele zauważyli pojedyncze owalne i nieregularne otwory oraz wysypującą się mączkę drzewną i zaczęli podejrzewać że mają w domu spuszczela pospolitego we wczesnym stadium rozwoju. W wyniku analizy technicy DREVPOL potwierdzili że ślady żerowania należą do spuszczel pospolitego i z uwagi na grube przekroje drewna zalecili wykonanie fumigacji domu jako najskuteczniejszej metody na zwalczanie spuszczela w obiektach drewnianych szczególnie zaś w drewnie o grubych przekrojach.

Fumigacja domu trwała 14 dni, zaś same prace przygotowawcze z uwagi na duże gabaryty domu trwały 2 dni. Dom w całości zapakowano w gazoszczelną folię, przygotowano parametry startowe w tym temperaturę w domu i zagazowano dom. Następnie w celu skutecznego zwalczania spuszczela pospolitego wykonano ponad 200 kontrolnych elektrochemicznych pomiarów stężenia gazu po zagazowaniu domu i dogazowano dom. Na koniec przeprowadzono odwietrzenie, w tym pomiary elektroniczne końcowe.

Kontrolne pomiary elektroniczne wykazały wzorcowy poziom stężeń i wzorcowy przebieg procesu gazowania, co gwarantuje stuprocentową skuteczność zabiegu fumigacji domu.