Fumigacja domu korniki zwalczanie w okolicach Aleksandrowa Łódzkiego – czerwiec 2022r.

Właściciele domu zaniepokojeni skrobaniem w słupach podporowych w pokoju po oglądzie więźby dachowej stwierdzili że mają korniki w domu. Ich zdaniem korniki w domu zaatakowały całą więźbę dachową gdyż zauważyli otwory i wysypującą się mączkę drzewną w różnych elementach drewnianych. Właściciel zwrócili się do DREVPOL o przeprowadzenie analizy w celu potwierdzenia obecności korników, identyfikacji korników oraz doradztwa w doborze najlepszej metody na zwalczanie korników w domu.

W wyniku analizy technicy potwierdzili obecność szkodników drewna tj. spuszczela pospolitego oraz zalecili wykonanie fumigacji dachu/poddasza domu jako jedynej skutecznej metody na zwalczanie spuszczela w sytuacji gdy brak jest dostępu do całego drewna, jest ono zabudowane.

Właściciel po namyśle potwierdzili wybór fumigacji jako metody na zwalczanie szkodników drewna u nich w dom. Zabieg fumigacji domu trwał 8 dni i obejmował uszczelnienie dachu gazoszczelną folią, uszczelnienie wewnątrz domu, przygotowanie parametrów startowych do zagazowania, zagazowanie, oznaczenie a następnie po 7 dniach odwietrzenie, kontrola miernikami na końcową obecność gazu, ozonowanie.

W efekcie wykonanej fumigacji zlikwidowano spuszczela pospolitego w domu.