Impregnacja owadobójcza drewna

Do impregnacji owadobójczej drewna stosujemy preparat Xilix Gel. Żel Xilix to nowoczesny preparat biobójczy przeznaczony do zwalczania szkodników drewna i profesjonalnej owadobójczej impregnacji drewna.

Ochronne działanie i cechy żelu Xilix

Owadobójcze działanie środka Xilix Gel zapewnia substancja czynna permetryna, która jest stosunkowo nieszkodliwa dla ludzi a  silnie toksyczny dla owadów. Żel Xilix znakomicie penetruje drewno wnikając przeciętnie na głębokość od 6-12 cm dzięki czemu skutecznie zabezpiecza drewno przed drewnojadami. Preparat ma konsystencję białego żelu który po aplikacji i wniknięciu w drewno nie powoduje zmiany koloru drewna ani odbarwień drewna. Żel owadobójczy Xilix skutecznie zwalcza najgroźniejsze szkodniki drewna w tym spuszczela pospolitego.

Drewna które impregnuje Xilix Gel

Xilix Gel impregnuje i zabezpiecza każdego rodzaju drewno liściaste i iglaste, drewna na zewnątrz i wewnątrz domu, budynku. kościoła, elementy więźby dachowej i całe domy oraz kościoły drewniane. Często zabieg impregnacji drewna żelem Xilix stosowany jest prewencyjnie w nowo wybudowanej więźbie dachowej lub domach z bala.

Jak stosować Xilix Gel?

Temperatura minimalna w jakiej należy wykonywać impregnację środkiem Xilix Gel to powyżej 5 st. Celsjusza. Czas trwania zabiegu zależy od ilości i rodzaju materiału drewnianego, gatunku drewna i jego przekroju oraz zakresu porażenia drewna przez szkodniki i przyjętej metody stosowania. °C. Zalecana wilgotność drewna to poniżej 25%.

Środek Xilix Gel aplikuje się przede wszystkim przez kilkukrotne natryskiwanie na drewno pod odpowiednim ciśnieniem kilku warstw żelu w ściśle określonym czasie. Rzadziej wykonuje się nastrzykiwanie preparatu w wywiercone w drewnie otwory, lub metodę łączoną wstrzykiwanie i natryskiwanie. Zaimpregnowanie drewna preparatem Xilix musi być poprzedzone przygotowaniu drewna, w tym jego oczyszczeniem zarówno z warstw brudu i pyłu, jak i z luźnych powłok zniszczonych przez szkodniki drewna.

Xilix Gel posiada barwnik fluoroscencyjny widoczny w ultrafiolecie, który umożliwia weryfikację dokładności pokrycia powierzchni preparatem. Barwnik jest degradowany przez światło słoneczne w okresie do 5 tygodni od nałożenia.

Jaki jest czas karencji po zastosowaniu Xilix Gel?

Okres karencji i utrwalania preparatu wynosi od ok. 72 godzin do 14 dni w zależności od kilku czynników takich jak temperatura i warunki atmosferyczne, rodzaju obiektu, rodzaju drewna na który zaaplikowano żel Xilix. Okres karencji przed zastosowaniem jakiegokolwiek wykończenia czy też innego preparatu w przypadku drewna liściastego o dużych naczyniach (dąb, kasztan, wiąz itp.) wynosi co najmniej 4 tygodnie.

Xilix Gel Cena i Gwarancja

Cena jednego pojemnika preparatu XiliX Gel Curatif 20L to 999 zł.

Ostateczny koszt zabiegu metodą Xilix Gel ustala się indywidualnie po przeprowadzonej analizie w czasie której bierze się pod uwagę czynniki takie jak ilość, rodzaj i przekrój drewna, kształt i wielkość obiektu, termin realizacji, zakres porażenia drewna i dostęp do materiału drewnianego, czas trwania, ilość preparatu i metodę aplikacji.

Planując zabieg zwalczania szkodników drewna lub impregnacji drewna trzeba pamiętać, że stosowanie preparatu biobójczego Xilix Gel wymaga profesjonalnego przeszkolenia do wykonywania zabiegów przeprowadzonego przez producenta S&C Construction - Groupe Berkem i że środek Xilix Gel jest dostępny wyłącznie dla profesjonalnych firm.

Gwarancja na zabieg zwalczania szkodników drewna lub impregnacji drewna przy użyciu preparatu Xilix Gel wykonany przez DREVPOL wynosi 10 lat.

Dodatkowym czynnikiem gwarantującym skuteczne wykonanie zabiegu i długoletnią ochronę drewna jest bogate doświadczenie firmy DREVPOL w zwalczaniu szkodników drewna i impregnacji drewna nabyte w wyniku ogromnej liczby wykonanych realizacji zarówno na dużych obiektach takich jak kościoły, pałace, hotele, muzea, jak i obiektach mniejszych takich jak domy.